Biżuteria ręcznie robiona

sutasz
Ozdoby od dawien dawna rozbudzały pożądanie. Już ludzie w czasach prehistorycznych używali kawałki kości, kamienie i skórę zwierząt do tworzenia oryginalnych ozdób. W czasach starożytnych wytwarzano już przepiękne wyroby z cennych materiałów. I tak już jest do teraz, kiedy biżuteria podnieca nasze zmysły. Jednak w tym rzemiośle nie można mówić o stagnacji. Wręcz na odwrót, nieustannie wymyślane są nowe, oryginalne techniki, dzięki czemu biżuteria staje się co raz bardziej różnorodna.

Jeżeli ktoś śledzi dokładnie świat mody, może potwierdzić, że co sezon zjawia się inny motyw przewodni. Jakiś czas temu zdobiły nas ozdoby w formie rogatych zwierząt, takich jak jelenie, czy jednorożce. Kolczyki w takich kształtach znikały na pniu. Po nich przyszła pora na wszelkiego rodzaju sowy.

Jeśli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na omawiany temat, to przejrzyj nowy tekst (http://www.prylinski.com.pl/pierwsza-wizyta-w-gabinecie/), który z pewnością będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy.

Te nocne drapieżniki ogłoszono synonimem miejskiego szyku. Jeszcze niedawno w dobrym guście było noszenie na szyi wąsów. Taki wzór zdominował przemysł odzieżowy, a także ozdoby – moja strona internetowa o pięknej biżuterii od Sadva.

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy czują potrzebę bezmyślnie iść za modą. Jeśli lubimy się odróżniać, możemy wykonać własną biżuterię. Mnóstwo osób właśnie z tego się utrzymuje. W internecie odnajdziemy całą masę blogów oraz specjalnych stron, na których artyści pokazują własne ozdoby. Istnieje wiele technik wytwarzania biżuterii. Niezmiernie popularne są naszyjniki robione z filcu. Oryginalną broszkę z tego materiału możemy bez żadnych przeszkód zrobić samemu. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że nasza ozdoba będzie niepowtarzalna.

Następną, niezwykle modną w ostatnim czasie, techniką jest na pewno sutasz. Wymaga ona niesamowitej zręczności. Wykonując kolczyki sutasz, używamy sznureczki z jedwabiu, które następnie formujemy w dowolne wzory. Możemy je połączyć z takimi elementami, jak korale, kryształki albo złoto. Biżuteria wykonana taką techniką jest wyjątkowo efektowna, ale z powodzeniem można nosić ją także na co dzień – . Choć jest wyjątkowo pracochłonna, warto się pomęczyć, aby uzyskać oszałamiający efekt.