Biżuteria złota: jak powinno się ją nosić, aby prezentować się doskonale?

Wśród rozmaitych metali złoto wyróżnia się wyjątkową trwałością. Jest uważane, obok platyny, za metal najbardziej szlachetny. Jego właściwości plastyczne odkryte zostały już w czasach starożytnych, wówczas też z tego szlachetnego kruszcu zaczęto wytwarzać pierwszą biżuterię. Obecnie złota biżuteria jest również noszona naprawdę chętnie.

biżuteria ze złota

Autor: Diva
Źródło: Diva

Hurtownia biżuterii złotej ma do zaoferowania bardzo duży wybór produkowanej ze złota biżuterii. Hurtownia biżuterii złotej to zarówno biżuteria klasyczna, jak również biżuteria wyróżniająca się nowoczesnym stylem. Ze złota tworzone są kolczyki, bransoletki, łańcuszki, zawieszki, pierścionki oraz obrączki. Wyroby ze złota () bardzo często łączy się z kamieniami szlachetnymi: diamentami, szafirami i rubinami. Złotej biżuterii nie produkuje się z czystego, dwudziestoczterokaratowego, złota. Tak czyste złoto jest po prostu zbyt miękkie. To właśnie dlatego złota biżuteria powstaje ze stopu złota oraz innych, charakteryzujących większą twardością metali. Do czystego złota może być dodana miedź, cynk, czasem nawet srebro. Dodatek innych metali sprawia, że złoto staje się bardziej twarde. Od ilości oraz rodzaju domieszanego metalu uzależniony jest końcowy kolor złotej biżuterii. Wyroby wykonane ze złota muszą mieć tak zwaną próbę jubilerską. Podaje się ją w karatach. I tak możemy kupić złotą biżuterią , której próba wynosi osiemnaście karatów. Będą to wyroby o najwyższej cenie.

Podoba Ci się ten treść?! To przejdź do oferty stomatolog warszawa bielany, aby zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Zazwyczaj kupujemy jednak biżuterię , której próba wynosi czternaście.

Noszenie złotej biżuterii jest sztuką, niezwykle łatwo popaść w przesadę i prezentować się zamiast elegancko zwyczajnie śmiesznie. Ceniąca elegancję przedstawicielka płci pięknej nigdy nie założy nadmiernej ilości biżuterii ze złota. Jeden naszyjnik, bransoletka czy kolczyki są ilością zupełnie wystarczającą.

Wykonana ze złota biżuteria nie pasuje także do każdej kolorystyki naszych ubrań. Bardzo dobrze komponuje się z ubraniami w kolorach białych oraz czarnych, z ubraniami mającymi kolor czerwony. Biżuteria ze złota także podlega prawom mody. Obecnie naprawdę modne jest biżuteria wykonana w stylu vintage – Sprawdź: . W naprawdę modnych stylizacjach zestawiać można biżuterię ze złota z biżuterią zrobioną ze srebra. Dzisiaj najbardziej popularna złota biżuteria to biżuteria mająca różowy kolor.