Co zrobić z prywatnymi lękami? Najkorzystniej je zaakceptować i postarać się z nimi żyć. Co ponadto?

Model budowy zęba
Niektóre nasze strachy ciężko ujarzmić. Są po prostu w nas i ciężko je wyplewić. Trudnoje zlikwidować, są nierozłączne z naszą psychiczną konstrukcją. Fobie mogą być bardzo różne, lecz niektóre się powtarzają i można zauważyć, że pewne osoby borykają się z określonymi przypadłościami. Wielu ludzi odczuwa strach przed dentystą . Jeszcze inni nigdy nie polecą samolotem czy nawet windą. Czy fobię można pokonać?

zęby
Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkim którym trudno w to uwierzyć należy udowodnić ze jest to rzecz wykonalna. Nie jest to możeproste i bezbolesne działanie, ale na pewno nie jest to choroba, której nie można wyleczyć. Trudnym faktem jest ten, iż z każdym lękiem trzeba się skonfrontować. Nie da się zwalczyć go nic nie robiąc. trzeba potraktować go jak wroga i stanąć z nim do walkiWarto się otrząsnąć i zaprotestować.

Jeśli więc boisz się chodzić do dentysty, to najlepszym sposobem będzie chodzenie tam regularnie. Spróbuj sobie wytłumaczyć, że to konieczność. jeśli będziesz tego unikał to wcześniej czy później twoje zęby i tak cię do tej wizyty zmuszą. Są ludzie, którzy unikają stomatologa całe życie, do momentu aż z powodu dotkliwego bólu w jakie ustnej będą musieli przymusowo udać się do stomatologa.

Co więcej, regularne wizyty to mniejszy ból, gdyż zadbane zęby dentysta wilanów to brak próchnicy. Jeśli będziemy chodzić na kontrolę co pół roku to możemy się spodziewać, że wszystko będzie pod kontrolą. Natomiast, wizyta co kilka lat to pewne borowanie, a może i wyrywanie zębów. warto dodać że, regularne wizyty to także więcej informacji na temat stanu zębów co może zaprocentować lepszą profilaktyką.

elektroniczne szczoteczki do zębów
Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład, nasz dentysta może udzielić nam rad jak skutecznie szczotkować zęby, jaką pastę wybrać która szczoteczka będzie dla nas najodpowiedniejsza i dlaczego albo czy warto usuwać kamień nazębny, czy jeszcze trochę poczekać. Sami po pewnym czasie stwierdzimy, że nie ma się czego bać, że jeśli tylko regularnie będziemy dbać o zęby to nie będzie ryzyka, że nasza szczęka(polecamy dentysta) są do gruntownej naprawy. Warto podejść tak do wszystkich lęków, czyli skonfrontować się z nimi, a później traktować je, jak integralną część życia, przed czym nie ma sensu odczuwać strachu.