Czym będą się różnić naturalne kosmetyki od tych, które można najczęściej spotkać na półkach w sklepach.

wykonywanie makijażu na modelce
Rynek kosmetyków warty jest obecnie setki miliardów dolarów. Rzeczywiście niedużo będzie osób, jakie nie stosują w domu jakiś mydeł czy szamponów, a przecież w przypadku pań dochodzą jeszcze wszystkie akcesoria i preparaty niezbędne przy makijażu i poprawie urody. Lecz mało kto wie, że zdecydowana większość sprzedawanych obecnie kosmetyków to produkty wyprodukowane w fabrykach, z niewielkim dodatkiem naturalnych składników. Nawet jak w nazwie pojawia się jakaś pożądana roślina, to jej zawartość w ogólnym produkcie naprawdę jest niewielka, a ma tylko zachęcić klientów do kupna. Niestety w wielu przypadkach może to prowadzić do różnego rodzaju alergii, wysypek i innych problemów ze skórą, ponieważ nasze ciała narażone są na styczność z substancjami wyprodukowanymi w fabrykach chemicznych.

robienie make-upu
Autor: Igor Menezes – Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wiedza o tym jest coraz bardziej powszechna, a konsumenci zaczynają zauważać, że są inne możliwości. Bardzo dużym zainteresowaniem przykładowo się cieszą naturalne kosmetyki, produkowane jedynie ze składników które pochodzą z odpowiednich roślin. Jedną z podstawowych zalet naturalnych kosmetyków jest wykorzystywanie w nich tylko i wyłącznie składników uzyskanych z tego, co oferuje przyroda. Tak więc naturalne podkłady do twarzy nie będą zawierać żadnych modyfikowanych substancji pochodzących z ropy naftowej, ani też barwników i konserwantów (Couleur Caramel – naturalne podkłady do twarzy). Dzięki temu są dużo bardziej bezpieczne dla skóry, a oprócz tego rzadziej powodują różne alergie i wysypki. Większość tego typu kosmetyków pełni również ważną rolę regeneracyjną i pomagającą skórze w naturalnych procesach, a wszystko dzięki wyciągom roślinnym jakie znajdują się w ich składzie.

Wyciągi takie zastępują sztuczne związki, dając dużo lepsze efekty i bezpieczeństwo przy stosowaniu. Aktualnie naturalne cienie do powiek i inne tego typu kosmetyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.
Pamiętać jednak trzeba o tym, że naturalne kosmetyki na pewno będą trochę droższe od zwykłych, ale z pewnością warto ich używać jak najczęściej – naturalne cienie do powiek perfekcyjnie się rozprowadzają.