Czym jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co trzeba wiedzieć?

Ajurweda to naprawdę wiekowy, ponieważ liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa wzięła się od słów ajus/ajur, które oznaczają życie, veda zaś to wiedza. Jest to rzeczywiście wiedza o życiu, bo nie obejmuje tylko leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda wzięła się z przekonania, że każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, mogła powstać z 5 ogromnych żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru.

Chcesz poznać inne równie praktyczne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj zestawy fryzjerskie, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Dzięki połączeniu takich tego rodzaju żywiołów wytwarzają się trzy podstawowe typy energii biologicznej, czyli dosze. Każda dosza odznacza się innymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek natomiast jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba potrzebuje najbardziej właściwej pielęgnacji, rzeczywiście zapewniają to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała
Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie bardzo zadbana przy wsparciu olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Wykorzystywanie odpowiednich olejków na twarz i włosy świetnie nawilży i poprawi elastyczność, jednocześnie nadając blask. Odpowiednie kremy odżywiają skórę gwarantując jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zaczerwienienia oraz zmarszczki. Najlepsza więc będzie dla niej kuracja wzmacniająca oraz łagodząca, najbardziej taka, w jakiej wykorzystuje się naturalne wyciągi roślinne. Różnorodne rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich zapewnią komfort wrażliwej i zmęczonej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie delikatne złuszczenie, pomocne w tym staną się produkty ziołowe.

Najbardziej optymalne składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Interesującym rozwiązaniem jest na pewno aloesowy krem do twarzy oraz ciała. Do regularnego zaś wykorzystywania idealna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej tekstów na opracowany tu temat? Namawiamy w takim razie do nowej strony – po prostu kliknij tutaj i przeloguj się do naszego serwisu.

Dla tłustej skóry również najbardziej korzystne będą olejki, na przykład lekki olejek z różowym lotosem, który ograniczy produkcję sebum i jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najlepiej zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki w specjalistycznych sklepach, więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie w sklepie online, co będzie najlepszym wyborem.