Dlaczego warto mieć kilka różnych par obuwia, w czym kobiety będą się w tym różnić od panów.

buty
Każdy z nas posiada kilka par obuwia na rozmaite okazje. Tu zdecydowanie przodują panie, bowiem o ile typowemu mężczyźnie wystarczy raptem kilka par, to przeciętna pani tyle potrzebować będzie na jeden sezon. Oczywiście na następny do zakupienia będzie kolejny zestaw obuwia, bo zmieni się moda, pojawią się nowe modele czy też, co się rzadko zdarza, buty zwyczajnie zniszczą.

obuwie
Autor: lambsandivydesigns.com
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście wybór butów w sklepach jest na tyle duży, że bez większego problemu powinno się udać kupić to, co będzie potrzebne. Jeżeli mówimy o panach, to w ich przypadku niezbędne będą trzy rodzaje butów. Na oficjalne wyjście konieczne jest typowe obuwie do garnituru, zrobione z dobrej jakościowo skóry i oczywiście zadbane. Z pewnością powinno się również posiadać co najmniej jedną parę do codziennego chodzenia, tu w pierwszej kolejności liczyć się będzie solidność oraz wygoda Warto również zaopatrzyć się w wygodne tenisówki męskie czy inny model sportowy właśnie pod kątem uprawiania różnych fizycznych aktywności, przede wszystkim dlatego, aby było wygodnie, ale też z powodu bezpieczeństwa.

mężczyzna
Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Całkowicie odmiennie sytuacja wygląda jeśli chodzi o panie. Tu zamiast wygody oraz praktyczności będzie się pojawiać moda i aktualnie obowiązujące trendy. Mężczyźni wybierają buty po to, aby w nich chodzić wygodnie, a kobiety po to, żeby wyglądać w nich elegancko. Jako przykład mogą posłużyć różnego rodzaju szpilki z wąskimi czubkami, uwielbiane przez większość kobiet. Faktycznie tak jest,że na nodze doskonale wyglądają, ale równocześnie deformują stopę i są powodem żylaków. Jednak panie bardzo lubią w nich chodzić, więc i ubierają je na różne okazje. Tak duża ilość kupowanych przez kobiety butów być może wynika też z tego, że jest ich tak dużo rodzajów, i da się na każdą z okazji ubrać jakiś inny model. Na przykład na jesienne dni mogą to być eleganckie i wygodne beżowe botki na obcasie, albo też typowe trzewiki, podobne w wyglądzie do męskich (Pantofelek24). Panowie są ograniczeni jedynie do trzewików, bowiem wersji botków dla nich po prostu nie będzie.