Dobra piłka do gry w tenisa ziemnego to jedna druga sukcesu.

piłka tenisowa
Tenis ziemny, dawniej powszechnie uznawany za konkurencję przeznaczoną dla dżentelmenów, biegających po korcie w eleganckich długich spodniach i koszulach, stopniowo ewoluował i obecnie zaliczany do najpopularniejszych dyscyplin dla zawodowych graczy jak i rekreacyjnych na całym świecie. Niewątpliwym plusem tenisa ziemnego jest fakt, że może go trenować właściwie każdy, bez względu na wiek czy warunki sprawnościowe. Również sprzęt do gry w tenisa stał się powszechnie dostępny i mniej kosztowny. Wbrew pozorom, wybranie dobrej rakiety, piłki oraz właściwie skrojonego ubrania posiada spore znaczenie i wydatnie może podwyższyć wygodę trenowania i jednocześnie mieć wpływ na wyniki na korcie tenisowym.

- sklep tenisowy
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Piłki tenisowe są jednym z fundamentalnych, o ile nie najistotniejszych składników gry w tenisa. Istnieje wiele typów piłek, a każdy z nich jest proponowany osobnej grupie tenisistów. Dla zaawansowanych zawodników dobra piłka tenisowa jest równie niezastąpiona jak doskonała rakieta. Piłki ciśnieniowe posiadają wewnątrz ciśnienie powietrza, dzięki temu zyskują swój kształt i sprężynują się od mączki na korcie. Piłki tenisowe zawijane są w szczelne pojemniki, puszki, lub wytrzymałe folie. Piłki tenisowe ciśnieniowe są zazwyczaj używane przez graczy zawodowych oraz zaawansowanych początkujących. W związku z częstymi odbiciami, dużą energią uderzeń oraz rotacją, piłki do tenisa uszkadzają się na zewnątrz jeszcze zanim zdążą stracić wymagane ciśnienie (piłki tenisowe gąbkowe).

tenis
Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Stan piłek do tenisa jest niezwykle ważny podczas meczu. Piłki tenisowe bezciśnieniowe, nie posiadają wewnątrz podniesionego ciśnienia. Dużo szybciej deformują się podczas uderzaniu. W rzeczywistości oznacza to, że podczas treningu, piłka może zdawać się cięższa i twardsza, ale jeśli odbija się w nią z ogromną siłą, to piłka zamiast szybować szybciej, zdecydowanie zwolni. Pozytywną stroną piłek bezciśnieniowych jest to, że przy każdorazowym odbiciu nie tracą ciśnienia, który gwarantuje wydajną grę. Są to piłki tenisowe odpowiednie dla nowicjuszy oraz hobbystycznych graczy w tenisa. Piłki te oferowane są graczom dorosłym. Z myślą o najmłodszych graczach, sporo firm wprowadziło piłki gąbkowe. Są dużo większe od piłek dla dorosłych i są bardzo lekkie.