Domowe SPA

reklama
Z roku na rok ośrodki SPA zdobywają coraz to sporzej wielbicielek. Nic dziwnego, tutaj można naprawdę odpocząć, zrelaksować się, zadbać o ciało i umysł.
Nie trzeba jednak wydawać fortuny na tego rodzaju atrakcje.

reklama
Autor: NANTES
Przyszykuj sobie seans SPA we własnym domku. Jak to wykonać? Zacznij od peelingu. Peeling wspiera naturalny przebieg łuszczenia się naskórka. W ten sposób oczyszczoną skórę swobodniej potem wnikają czynne substancje z kosmetyków. A masaż przeprowadzany w czasie peelingu pobudza krążenie i polepsza odżywienie komórek skóry. Do peelingu najprościej użyć gotowych kosmetyków, jednakże jeżeli wolisz, możesz przyszykować go samodzielnie. Zmieszaj pół szklanki cukru albo morskiej soli z 4 łyżkami oliwy z oliwek. Pulpę rozprowadź po skórze gąbką bądź dłońmi po czym kolistymi ruchami masuj całe ciało. Przemyj także twarz, szyję jak też dekolt, jednak do tego użyj peelingu drobnoziarnistego czy też enzymatycznego, jaki rozpuści komórki zrogowaciałego naskórka. Później spłucz wszelkie kosmetyki pod prysznicem oraz umyj włosy, ażeby skóra głowy także mogła oddychać.
Następnie zanurz się w wannie. Wypełnij wannę ciepłą wodą po czym dodaj do niej pachnącą sól do kąpieli. Kup kosmetyk, jaki nie tylko pięknie pachnie, lecz także doskonale nawilża skórę. Znakomicie, żeby zawierał na przykład algi, kwasy owocowe, glicerynę, lub aminokwasy. W ciepłej wodzie pory skóry się rozszerzają i nawilżające substancje są w stanie głęboko wniknąć. Po ablucji twa skóra będzie delikatna, gładka i dobrze nawilżona.

By zatrzymać wilgoć w skórze, wybierz kosmetyki, które ją nieco natłuszczą oraz odżywią. Wybierz krem bądź masło do ciała zawierające witaminę E, woski czy też roślinne tłuszcze.