Dyskomfort kolan? Idź do ortopedy

Dolegliwości bólowe w stawach mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko ludziom zawodowo ćwiczącym. Styl życia współczesnych ludzi sprawia, iż są znacznie bardziej podatni na kontuzje oraz częściej cierpią na przypadłości zwyrodnieniowe, a w takich sytuacjach pomóc może tylko lekarz ortopeda – Artemed Wrocław.

lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Powyższy specjalista nie tylko rozpozna schorzenie albo kontuzję, ale również zaleci stosowne leczenie. Zajmuje się całym układem kostnym oraz więzadłowo-stawowym, jakie wpływają na nasz stan fizyczny. Dzięki swojej wiedzy i kompetencjom uzyskanym podczas studiów oraz stażu jest w stanie rozpoznać wady w narządach ruchu, jakie mogły pojawić się nagle albo mają podłoże genetyczne. Ortopeda może pokierować na rehabilitację bądź do traumatologa, jeśli po wypadku niezbędne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi zostały uszkodzone także mięśnie czy ścięgna.
Jeśli przez kontuzję zachodzi konieczność unieruchomienia kończyny, lekarz może zastosować różne formy zabezpieczenia chorej kończyny, np. przez założenie gipsu czy łuski. Gips jest współcześnie coraz częściej zastępowany innymi, znacznie wygodniejszymi materiałami, zrobionymi ze sztucznych tworzyw. Niejedna osoba myśli, kiedy pójść do ortopedy. Jeżeli kontuzja(zobacz fizjoterapeuta sportowy wrocław) jest nagła, gdyż np. przewróciliśmy się na lodzie albo złamaliśmy nogę, powinniśmy ekspresowo jechać do ortopedy. Najlepiej jest od razu jechać na pogotowie ratunkowe albo wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc. Jeśli z kolei od kilku dni czujemy, że boli nas kolano, biodro bądź plecy, też nie należy zwlekać.

Dużo lepiej jest szybciej wybrać się do przychodni, niż zbyt długo zwlekać oraz doprowadzić do pogłębienia się przypadłości. Czasami wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem z kolei potrzebna jest operacja. W przypadku nadwyrężonego mięśnia można sobie poradzić samodzielnie, np. wcierając jakąś maść, ale gdy ból nie ustaje, także dobrze umówić się na wizytę. Lekarz ortopeda to jeden z bardzo ważnych specjalistów, do którego musimy się udać, jeśli cierpimy na schorzenie powiązane z układem kostnym, mięśniowym bądź stawowym. Wybierzmy sprawdzonego specjalistę, a leczenie szybciej przyniesie rezultaty.