Tag Archive: dzieci

dzieci

Czy w odpowiedni sposób dbasz o swoje zęby? Profilaktyka jest niezwykle istotna w przypadku jamy ustnej!

zęby
Właściwie nie istnieje osoba, która lubiłaby chodzić do dentysty – zazwyczaj to właśnie dentystą straszy się niesforne dzieci. Wizyty u dentysty kojarzą nam się zwykle z ogromnym bólem i niczym przyjemnym – dlatego zazwyczaj odwlekamy moment pójścia do dentysty tak bardzo jak tylko się da. Tymczasem niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka jamy ustnej – jeżeli będziesz odpowiednio dbać o własne zęby i przynajmniej czasami chodzić na kontrole do dentysty, wtedy zdecydowanie będziesz mieć o wiele mniej kłopotów z jamą ustną w przyszłości.

Co ubierać na siebie, aby nie popełniać gaf modowych, na co powinni zwrócić uwagę panowie.

krawat
Moda ma to do siebie, że mija bardzo szybko. Są osoby, które będą podążać za nią bez żadnej krytyki, kupując wszystko to, akurat w konkretnym pojawia się w salonach odzieżowych. Lecz nie na tym polega prawdziwa moda, tylko na tym, żeby umieć to wszystko, co się ma, należycie ze sobą złożyć, tak aby czuć się i wyglądać nie tylko swobodnie, lecz również elegancko.

Promienny i zdrowy uśmiech – jak go osiągnąć?

dentysta podczas zabiegu
O higienę jamy ustnej oraz zęby powinno się zadbać już od dziecięcych lat. Choć wśród wielu osób panuje jeszcze przekonanie, że mleczaków u dzieci nie warto leczyć, bo rzecz jasna i tak będą wypadać, to jest to nieprawidłowe myślenie. Stomatolodzy przekonują, że o zęby mleczne u dzieci trzeba dbać tak samo intensywnie co o zęby stałe.