Gdy ktoś z naszych bliskich cierpi na depresję. W jaki sposób mu pomóc?

Dobrze wiemy, że leczony katar trwa tydzień, natomiast nieleczony – 7 dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grypa minie w określonym czasie. Ból brzucha również minie. Niestety, z depresją nie jest tak lekko. Nieleczona może doprowadzić do tragedii, a jej leczenie ciągnie się czasami całe życie. Dlatego trzeba zatroszczyć się o chorego.

"leczenie depresji"

Autor: gωen
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym rzeczywiście jest depresja. Bez zastanowienia potrafią palnąć cierpiącym na nią, żeby dali spokój i zrobili coś z sobą. Jak to zrobić, gdy nie ma się sił do dalszego funkcjonowania? Powinniśmy wykazać się ogromną wyrozumiałością, cierpliwością a także empatią. Jeśli zostaniemy odtrąceni, to nie poddawajmy się.

Przechodząc do sedna sprawy – ta proponowana strona (https://medicart.wroclaw.pl/zabiegi-i-metody/neurolog-prywatnie/) prezentuje nieco odmienny punkt widzenia na tę kwestię, niż to zostało opracowane w artykule, który w tym momencie przeglądasz.

Mimo wszystko bądźmy z chorym. Często może zdarzyć się tak, iż nasza pomoc będzie wydawała się zbędna. W jaki sposób pomóc osobie, jaka wydaje się być za ścianą? Czy to jest realne?

Najważniejszą zasadą jest nie mówienie słów w stylu „Będzie dobrze”, „Nie przejmuj się”, „Inni mają gorzej”. To potężny błąd, jaki może dodatkowo pogorszyć stan rzeczy. Osoby chore są bardzo wrażliwi na tego typu słowa. Istotne znaczenie ma również ton głosu. Powinniśmy zatem mieć się na baczności. Wyzwólmy w sobie dodatkowe pokłady empatii oraz bądźmy cierpliwi. Musimy w pełni zaakceptować zachowania chorego. Zaproponujmy króciutki spacer. Leczenie depresji światłem przynosi rezultaty. Jeżeli nasz przyjaciel nie ma na nic ochoty, nie zmuszajmy go. Możemy także zakupić urządzenie typu lampa do światłoterapii – lampy do światłoterapii.

Jej używanie od pół godziny do trzech godzin codziennie już po tygodniu może przynieść poprawę stanu chorego. Jeżeli nie, należy rozpocząć farmakologiczne leczenie depresji. Lampa do światłoterapii nie jest wyjątkowa droga. Co więcej możemy uczynić, by pomóc? Nie zadawajmy zbytecznych pytań. Często pytanie o nieistotne rzeczy może być dla chorego szczególnie trudne. Unikajmy porównań do pozostałych ludzi. Tolerujmy depresję i zły stan zdrowia – szczegóły o lampach antydepresyjnych.

"światło"

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com
Powtarzajmy przy tym, że depresja to stan przejściowy. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, kiedy nasz bliski zacznie wierzyć, że depresja trwa wiecznie. Nie dajmy się wpędzić w poczucia żalu, zmęczenia lub zwykłej złości.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w tym materiale tematy i chcesz przeczytać większą ilość wiadomości na tego typu temat – wejdź tu (https://www.gastrocentrum.pl/kuchnia/obrobka-termiczna/akcesoria-do-urzadzen-z-linii/inne-akcesoria-do-urzadzen-z-linii)!

Nasza całkowita bezradność może być straszna, ale musimy nie poddawać się. Nie zatracajmy przy tym siebie. Znajdźmy chwilę czasu tylko dla siebie. Kiedy chory pokona depresję, pozwólmy sobie na krótki wyjazd na urlop.