Jak zachodzi resekcja rękawowa żołądka i w jaki sposób wygląda zabieg na balon żołądkowy?

brzuch
Resekcja rękawowa żołądka to dzisiaj dosyć nowy i innowacyjny zabieg, jaki nie jest jeszcze aż tak znany. Aczkolwiek jest on dzisiaj przeprowadzany coraz częściej, albowiem charakteryzuje się sporą efektywnością i praktycznością. Na czym polega ten zabieg?

Polega on na usunięciu blisko 85 procent żołądka , jaki jest usuwany za pośrednictwem szczególnych urządzeń poza organizm. Naturalnie zmniejszenie objętości żołądka sprawia, iż pacjent nie zdoła przyjmować tak ogromnej ilości pokarmów jak przedtem. Dlatego zabieg ten jest niezwykle skuteczny jeżeli chodzi o leczenie otyłości, albowiem można stwierdzić, że daje on z pewnością najwięcej korzyści i charakteryzuje się najlepszą skutecznością.

żołądek
Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg ten znany jest współcześnie także jako balon żołądkowy. Jeżeli chodzi o samą formę zrealizowania zabiegu to trwa on zwykle około 90 minut i jest realizowany w znieczuleniu ogólnym. Po zakończeniu zabiegu konieczne jest pozostanie w szpitalu przez parę dni, aczkolwiek warto wspomnąć, że chory dopiero po kilku tygodniach zdoła wrócić do zupełnej aktywności. Zaraz po zabiegu prawdopodobne jest wystąpienie bólów w okolicy jamy brzusznej, jednak jest t rzecz zupełnie naturalna, którą nie wypada się niepokoić.

Czyżby ten tekst spodobał Ci się tak bardzo, że chcesz zapoznać się z następnym? To świetnie. Więc tutaj kliknij, zobacz, sprawdź więcej informacji.

Po zabiegu w ciągu 24 godziny trzeba także sporządzić zdjęcie rentgenowskie, ponieważ pozwala ono ocenić wyniki dokonanego zabiegu.

żolądek
Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście taki zabieg musi być dokonany przez kompetentnych, doświadczonych oraz wykwalifikowanych lekarzy ekspertów, którzy posiadają duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Nie każdy również może być poddany takiemu zabiegowi. Mimo tego, iż jest on przeznaczony do kurowania otyłości, to zabieg ten jest przykładowo dedykowany pacjentom, którzy nie odczuli dostrzegalnych rezultatów w toku leczenia z wykorzystaniem regulowanej opaski żołądkowej.

Dzisiaj multum klinik oferuje wykonanie tego zabiegu, wobec tego jeśli zastanawiasz się nad tym, czy ów zabieg będzie dla Ciebie właściwy to należałoby zdobyć na jego temat jeszcze więcej wiadomości, oraz także skonsultować się z doktorem, który z pewnością stwierdzi czy realizacja tego zabiegu u Ciebie jest możliwe.