Jak znaleźć dobrego doktora?

Nie daj się jesiennemu przeziębieniu
W życiu każdego z nas jest taki dzień, że trzeba przejść się po pomoc lekarską. W Polsce znajdziesz tysiące lekarzy – kłopot zasadza się na tym, by odszukać kogoś idealnego. Czym według ludzi powinien odznaczać się porządny lekarz?

Po pierwsze, ma być on zdolny. Nikt wszakże nie chce, by leczył go człowiek niekompetentny. Inną ważną cechą jest stosunek do pacjenta. To szalenie istotne, by specjalista potrafił właściwie kontaktować się z leczonym – zwłaszcza w sytuacjach, gdy ujawniają się złe informacje do przekazania i trzeba wyróżnić się delikatnością.

Szczepienie przeciwko grypie
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

O ile szukasz przedstawicieli konkretnej specjalizacji w stolicy Małopolski, musisz użyć Google. Najkorzystniejsze do znalezienie lekarzy jest hasło według schematu „nazwa specjalizacji + nazwa miasta” – np.: „pediatra Kraków”.

Odpowiada Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę nadwrażliwość oczu pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na zbliżony temat.

W ten sposób możesz szybko namierzyć witryny WWW danych specjalistów, dowiedzieć się, jakie mają godziny przyjęć i ile biorą za wizytę. Dzięki Google Maps możesz zobaczyć, gdzie znajduje się gabinet lekarza. W wynikach szukania można napotkać również odnośniki do przydatnych witryn online – portali z recenzjami lekarzy (poradnia larmed).

Kiedy dusza choruje
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Takie portale sieciowe są idealnym miejscem dla ludzi, którzy zamierzają prędko i skutecznie namierzyć najlepszych specjalistów medycznych. Rzecz jest banalna – wszystko opiera się na tym, że każdy lekarz otrzymuje swój profil, na którym jego klienci mogą publikować swoje opinie na temat jego funkcjonowania.

Najczęściej ocena jest rozpisana na takie aspekty, jak podejście do chorego i skuteczność diagnozy. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie opinie pacjentów są godne zaufania. Ludzie czasami wpisują kłamliwe treści z wielu pobudek – pragną się zemścić, czują się sfrustrowani lub pracują dla rywali.

Poczekaj minutę! Zaintrygował Cię wpis? Masz chęć na kolejne dodatkowe informacje? To miłe. Kliknij w poniższy link i przeloguj się do witryny z newsami na omawiany temat.

Tak samo zjawisko prezentuje się w kwestii pozytywnych komentarzy – czasami mogą to być opinie od samego lekarza, który pragnie polepszyć sobie renomę.