Jaką ubrania skompletować na snowboard? Co będzie nam potrzebne?

Sezon zimowy trwa, jak co roku marzymy o wypadzie w góry, by oddać się zimowemu szaleństwu. Jeśli nigdy nie próbowaliśmy własnych sił w sportach zimowych, dobrze jest się skusić i spróbować na przykład pojeździć na snowboardzie. Ostatnio jest to dosyć popularny sport, ma wierną rzesze swoich fanów. Warto wcześniej zakupić potrzebny strój, żeby dobrze czuć się na stoku oraz być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne. W co należy ubrać?

Po pierwsze musimy wiedzieć, iż dobry strój na deskę ma zabezpieczać przed zimnem oraz musi być nieprzemakalny. Z tego też powodu ciepłe i chroniące przed wilgocią spodnie, rękawice i kurtki snowboardowe to podstawa. Jeśli chodzi o nieprzemakalność stroju, ten parametr opisuje się w milimetrach słupka wody. Im taka wartość jest większa, tym lepsza ochrona. Na amatorskie początki, oraz jazdę w pełni rekreacyjną wystarczające będą parametry mniej więcej 5-10 tysięcy mm słupa wody. Jeżeli chodzi o odzież do snowbordu, warto również by szwy zostały fabrycznie podklejone.

snowboard

Autor: The Camp of Champions Snowboard, Ski and MTB Summer Camp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie będzie przedostawała się przez nie woda. Wygodę jazdy poprawi również system wentylacji w postaci niektórych części podszytych materiałem z siatki. Można takie części otworzyć i zasunąć kiedy chcemy. Jak na przykład wywietrzniki pod pachami.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź sklep rowerowy śląsk nas, a z pewnością przeczytasz interesujące fakty.

Istotne aby materiał, z którego zrobiony jest strój oddychał oraz w naturalny sposób wyprowadzał wilgoć na zewnątrz. By te wszystkie właściwości mogła pełnić odzież wierzchnia dobrze jest kupić bieliznę termoaktywną. W taki sposób pot swobodnie odparuje na zewnątrz, a temperatura ciała będzie w normie.

Kolejna rzecz to bezpieczeństwo. Tutaj ważną rolę odgrywa kask, jaki jest podstawowym wyposażeniem każdej osoby zaczynającej swoją przygodę ze snowboardem. Szczególnie w początkowej fazie treningów dochodzi do wielu upadków. Taki kask wyglądem bardziej przypomina ten używany do jazdy na deskorolce. Musi on być zrobiony z twardego surowca, najlepiej w technologii in-mould. Wewnętrzny materiał musi zapewniać ciepło, lecz również być oddychająca.

Wentylację powinny również wspomóc otwory specjalnie do tego przeznaczone. Regulowany pasek pod brodą utrzyma kask na swoim miejscu. Prócz kasku warto zainwestować w różne ochraniacze. Najpopularniejsze to te na kolana, nadgarstki albo łokcie. Jednak dosyć przydatne mogą okazać się szorty ochronne posiadające ochraniacze bioder, pośladków jak i ud. Prócz tego przydatne będą gogle, tym bardziej pomocne przy silnym wietrze, dużych opadach śniegu czy intensywnym słońcu. Te jak również inne przydatne artykuły kupimy w Lib Tech sklep.