Jakie medykamenty kupione w aptece możesz używać w ciąży?

pacjenci
Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy czas w życiu właściwie każdej dziewczyny. Zazwyczaj jest to z pewnością piękny okres, kiedy czekamy na nasze wymarzone, nienarodzone jeszcze dziecko, jednak z drugiej strony zazwyczaj okres ciąży wiąże się z wszelkiego rodzaju obostrzeniami lub zakazami, których trzeba przestrzegać jeśli nie chce się zrobić krzywdy swojemu nienarodzonemu dziecku.

Każda z nas z pewnością wie znakomicie, iż w ciąży nie może pić alkoholu, zażywać narkotyków lub palić nikotyny, jednak co z wszelkiego rodzaju lekami? Czy dla przykładu Zaax w ciąży jest zupełnie bezpieczny? Dzisiaj bierzemy pod lupę najpopularniejsze z nich.

pacjenci
Autor: Jordi Hernandez
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uzupełnić braki witamin?
Jeżeli w ciąży brak Ci jakichś witamin, bez wątpienia powinnaś szybko te braki uzupełniać. Twój ginekolog prowadzący powinien zapisać Ci właściwe suplementy po przeprowadzeniu odpowiednich badań, jednakże jeżeli chcesz zacząć suplementować braki już teraz, a jeszcze nie masz umówionej wizyty, wówczas na pewno dobra dla Ciebie będzie dla przykładu Glukozamina 500 Plus. Specyfik ten uzupełnia przede wszystkim niedobór witaminy C oraz wzmacnia stawy, co bez wątpienia jest niezwykle potrzebne w ciąży.
Co zrobić kiedy boli?
Niestety wszystkie specyfiki mające w swym składzie paracetamol tymczasowo musisz odstawić na bok. Jeśli cierpisz na bóle stawów lub mięśni, możesz je łagodzić doraźnie, stosując na przykład maść Ethericum na bolące miejsca.

Zwykle z bólem musisz zwyczajnie sobie poradzić – lekarze zazwyczaj niechętnie podają swoim pacjentkom jakiekolwiek leki przeciwbólowe – jednakże z pewnością warto nieco pocierpieć dla swego wymarzonego dziecka.