Kilka rad, w jaki sposób kupować perfumy

Znalezienie idealnych perfum dla siebie bywa skomplikowane. A kupowanie w prezencie? To dopiero wyzwanie! Powinniśmy jednak pamiętać o paru wskazówkach, a wybór pachnidła stanie się dla nas ogromną przyjemnością.
Zwykle szukając zapachu dla bliskich kobiet: siostry, koleżanki, sugerujemy się swoim gustem. To błąd.

perfumy

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zapomnieć o ukochanych zapachach. Pomyślmy jaka jest osoba, którą chcemy obdarować, czym się zajmuje. I tak np., dla osoby która zakochana jest w Grecji, możemy wybrać perfumy odpowiedniki perfum damskich świeże, z nutami dojrzałych w słońcu owoców. Oprócz uśmiechu na twarzy, przywołają wspaniałe chwile z wakacyjnych podróży. Dobrym zamysłem jest także kupienie zapachu, którego dana osoba używa, ale w kolekcjonerskim flakonie lub w innym stężeniu.

Mimo, że o sobie wiemy wszystko, i tak na ogół nie możemy dobrać perfum idealnych. Większość kompozycji uwodzi nas w sklepie, jednak po pewnym czasie zaczyna drażnić. W czym tkwi błąd? Pamiętajmy, by po obiedzie w restauracji nie wybierać się już do perfumerii. Aromat jedzenia długo utrzymuje się na ciele i odzieży, i z tej przyczyny zakłóca zapach perfum. Jeśli użyjemy ich następnego dnia, może się okazać, że ich woń nas zaskoczy.

perfumy

Autor: Olga Filonenko
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy taką szansę – zapytajmy o próbkę, by mieć całkowitą pewność zakupu. Dopiero wtedy mamy szansę się przekonać, czy perfumy pasują do nas jak rewelacyjnie skrojona sukienka.

Odwiedzając sklep z perfumami, wąchajmy nie więcej niż cztery zapachy. Z jakiego powodu? Albowiem tylko tyle może odróżnić i zapamiętać nasz nos. Niepolecane jest też rozpylanie perfum na nadgarstki i rozcieranie ich. Wtedy rozgrzewamy ciało, toteż poszczególne nuty perfum zamiast uwalniać się stopniowo, uaktywniają się w danej chwili. A to zmienia zapach. Planując zakup perfum, możemy nabyć również żel pod prysznic lub balsam do ciała z ulubionej linii zapachowej. Zabieg ten spowoduje, że wzmocnimy trwałość danej woni zapachowej.
I wskazówka na koniec: nie spieszmy się ponieważ dopiero po około pół godzinie zapach rozwija się całkowicie.