Kontuzja kolana? W powrocie do sprawności niezbędna jest ci rehabilitacja stawu kolanowego

Kontuzje kolana są niezwykle bolesne, a do tego bardzo często potrafią wyeliminować z poważniejszej aktywności sportowej. Dlatego tak istotne jest, aby od razu iść do ortopedy i wdrożyć właściwe leczenie, aby jak najszybciej powrócić do całkowitej sprawności, szczególnie gdy sport jest nadzwyczaj ważną dziedziną naszego życia. Poza medykamentami – z reguły przeciwbólowymi albo przeciwzapalnymi – kluczowa jest rehabilitacja stawu kolanowego.

Rehabilitacja po wypadku
Rehabilitację trzeba zacząć jak najwcześniej, aby nie dopuścić do zaniku mięśni. Nawet, jeśli doktor musiał unieruchomić kończynę, możemy robić ćwiczenia izometryczne. To napinanie mięśnia czworogłowego, który znajduje się tuż nad kolanem. Gdy pozbędziesz się unieruchomienia, zakres ćwiczeń, które można robić, będzie zdecydowanie większy. Na początku warto jest zacząć od sukcesywnego zginania kolana, jednak nie przeforsowujmy się zbyt mocno.

Jeśli dowiadujesz się o posiadającej fascynującą Cię treść nowej stronie, to najpierw zweryfikuj info (www.rehab-terapia.pl/) dotyczące źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Lepiej jest zwiększać swoją sprawność niewielkimi krokami, a nie natychmiast rzucać się na głęboką wodę, w ten sposób wyłącznie sobie szkodząc. () Następnym ćwiczeniem może być podnoszenie nogi – bez obciążenia, a później np.

Czy myślisz, że odnajdziesz konieczne informacje w odniesieniu do prezentowanego zagadnienia? Naturalnie, że tak – przejdź do tekstu (https://titaniumdental.pl/) i kliknij w odnośnik tutaj.

z woreczkiem bądź skarpetką napełnioną piaskiem. Można ćwiczyć aż do chwili uczucia niewielkiego bólu w mięśniach. Ćwiczenia robi się w seriach, najlepiej kilka razy każdego dnia, pamiętając o dokładności i nie przemęczaniu chorej nogi. Rehabilitacja stawu kolanowego to również szereg zabiegów realizowanych w poradni rehabilitacyjnej. Jednym ze szczególnie popularnych jest krioterapia, polegająca na schładzaniu nogi, by zminimalizować ból i stan zapalny. Innym zabiegiem jest pole elektromagnetyczne, przykładane do chorego miejsca, co również zmniejsza obrzęk oraz poczucie bólu.

rehabilitacja

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Prądy interferencyjne to natomiast typ prądów – jakie zabiegi będą dla nas najlepsze? O tym rozstrzygnie doktor, ponieważ nie każdy zabieg można zastosować, gdy na przykład mamy śruby w kolanie, niezbędne do utrzymania jego stabilności, które przypuszczalnie będziesz mieć przez całe życie. Dotkliwe kontuzje nóg przydarzają się nie tylko sportowcom, mogą przytrafić się wszystkim. Jeżeli i tobie przyszło się zmierzyć ze stłuczeniem, naderwaniem mięśnia lub skręceniem, na początku skonsultuj z ortopedą, a później dokładnie stosuj się do zaleconej przez niego rehabilitacji, by niewielka dolegliwość nie zamieniła się w poważniejszy kłopot.