Kosmetyki bez konserwantów przyjazne skórze

kosmetyki naturalne
Życie ekologiczne, to istnienie świadome. Pomimo, że wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasza planeta jest każdego roku demolowana przez przeróżnego rodzaju zanieczyszczenia, to nieliczni decydują się na życie w stylu eko. Staramy się nie szkodzić przyrodzie, w związku z tym wybieramy naturalne tkaniny, żywność wyrabianą bez syntetycznych nawozów i kosmetyki bez chemii.

Tym bardziej, że są to kosmetyki coraz to doskonalsze. Nie są to już proste wyciągi z jarzyn, czy owoców, lecz mieszanki włączające związki elementów pochodzących z roślin, czy minerałów, pozyskiwanych w złożonych procedurach.

naturalne kosmetyki
Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne kosmetyki do makijażu są świetne dla ludzi z delikatną skórą – naturalne kosmetyki do makijażu couleur caramel. W ich zestawie nie odkryjemy chemicznych składników zapachowych, czy kolorujących. Nie krzywdzą skóry, jedynie powodują, że jest prawidłowo nawilżona, odżywiona, rozjaśniona, zrelaksowana, nadzwyczaj miękka, aksamitna przez cały dzień. Posiadają lekką konsystencję , która wyśmienicie się rozprowadza, błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki na skórze. Są niezwykle efektywne, nie i drażnią, nie uczulą. Posiadają łagodny, ledwo dostrzegalny zapach. I co ważne są przychylne środowisku i nie są badane na zwierzętach. W kosmetykach naturalnych każde substancje szkodliwe zastępuje się komponentami naturalnymi. Przykładowo: .

kosmetyki ekologiczne
Źródło: pixabay.com

Kosmetyki naturalne bez konserwantów najczęściej pakowane są w proste szklane pojemniki, lub metalowe tubki, które podlegają recyklingowi, i kartoniki z makulaturowego papieru. Nieraz również ich aromat nie jest specjalnie przyciągający. A jednak podbijają serca coraz to liczniejszej grupy pań, bo to głównie one nabywają te kosmetyki. Kosmetyki ekologiczne są nie tylko przychylne skórze, ale dzięki technologii ich wytwórczości bardziej efektywne. Chodzi o to, aby zdobyć cząstki substratów aktywnych na tyle małe, by mogły one przebyć barierę naskórka i pobudzić procesy odnowy w głębszych powłokach cery. Zobacz: nasze kosmetyki bez konserwantów.

Poza tym, działanie kosmetyków naturalnych skupia się na przywróceniu stabilności w skórze i wsparciu jej prawdziwych funkcji, również regeneracji. Gwarancją naturalności kosmetyku jest certyfikat jednej z instytucji dozorujących cały proces wytwórczości.