Kosmetyki naturalne to hit naszych czasów. Warto się z nimi zapoznać!

skóra - portret
Choć kosmetyka stale się rozwija, a badacze nie ustają w pracy nad tworzeniem efektywnych specyfików, wśród konsumentek można zobaczyć nasilone zainteresowanie produktami naturalnymi. Nie powinno to jednak nikogo zaskakiwać. Dzięki licznym blogom, forom i stronom dla pań rośnie wiedza kobiet na temat konserwantów, które obecne są w niemal wszystkich kosmetykach drogeryjnych. Sieć jest również rewelacyjnym źródłem informacji o tym, czym najlepiej zastępować fabryczne kremy, żele czy odżywki do włosów.
skóra - portret
Autor: Szymon
Źródło: http://www.flickr.com
image - skóra
Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Bio kosmetyki robią w dzisiejszych czasach prawdziwą furorę – bio kosmetyki od Couleur Caramel. Rozczarowane globalnym przemysłem kosmetycznym kobiety zaczęły poszukiwać naturalnych metod pielęgnacji urody, które bazują na ekologicznych składnikach i braku jakichkolwiek chemicznych czy wydłużających trwałość ingrediencji. Wielkim hitem okazały się przeróżne oleje, które z powodzeniem można stosować zamiast kremu, balsamu czy odżywki do włosów. Wzmożone zainteresowanie kosmetyką naturalną pozwoliło również rozwinąć skrzydła kilku mniejszym firmom, które zajmują się produkcją preparatów ekologicznych. W ich asortymencie możemy znaleźć wszystkie niezbędne kobietom specyfiki, ale bez trujących parabenów, ulepszaczy czy konserwantów. Zobacz: .

Co ciekawe branża bio kosmetyków nie kończy się na preparatach pielęgnacyjnych. W dobrych sklepach są również dostępne ekologiczne kosmetyki kolorowe. Ich oferta jest dość szeroka, warto zatem rozważyć zmianę dotychczasowych podkładów, tuszy czy błyszczyków na te niezawierające szkodliwych substancji. Jest to szczególnie ważne w przypadku kosmetyków do malowania oczu, ponieważ oczy są organem wyjątkowo podatnym na podrażnienia. Naturalne kredki do oczu zachwycą każdą kobietę, którą męczy tego rodzaju problem – naturalne kredki do oczu od Couleur Caramel.