Kto korzysta obecnie z brzytwy?

skóra - perspektywa
Choć golenie brzytwą dawno już odeszło do lamusa, to jednak istnieją obecnie brzytwy dovo (przeczytaj więcej o brzytwach Dovo), które ułatwiają stosowanie tej tradycyjnej metody golenia. Co prawda, cena takiej brzytwy zależy od tego, czy brzytwa jest oferowana w zestawie, czy też jako osobny element. Wyposażenie tego typu zestawu poza kilka zestawami brzytw zawiera także takie podręczne kosmetyki, jak żele do golenia (oferta żelów do golenia Faceteria) czy pianki. Wyposażenie każdego zestawu jest indywidualną kwestią producentów, niemniej zawierają one podobne wyposażenie.

skóra - perspektywa
Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie brzytwą (o goleniu brzytwą) może sprawić problemy, zwłaszcza tym z mężczyzn, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z tego typu metodą niwelowania niepożądanego zarostu. Trzeba podkreślić, że wykorzystywanie brzytwy dovo do golenia może zwłaszcza na początku powodować różnego typu zacięcia i inne niekorzystne skutki uboczne. Nic więc dziwnego, że golenie brzytwą jest stosowane w zasadzie tylko wśród starszych panów, którzy musieli korzystać z takiego wyposażenia do usuwania zarostu parę lat temu. Jednorazowe maszynki do golenia w zasadzie rozpowszechniły się względnie niedawno i do momentu wynalezienia takiej poręcznej jednorazowej maszynki panowie musieli korzystać z brzytw do golenia.

skóra - fotka
Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Na współczesnym rynku oferowane są naprawdę bardzo komfortowe metody na zniwelowanie niepotrzebnego zarostu. Mężczyźni mogą wybierać w rozmaitego rodzaju golarkach elektrycznych lub akumulatorowych, jednorazowych lub wielorazowych maszynkach i tym podobnym asortymencie. Rzecz jasna istnieje bardzo bogaty wybór, jeżeli chodzi o żele do golenia, balsamy przed i po goleniu czy inne męskie kosmetyki dedykowane do opieki nad skórą w czasie golenia.

To wszystko powoduje, że brzytwy dovo są coraz rzadziej używane i gdyby nie chęć zakupywania tego typu produktów przez stałych odbiorców można by podejrzewać, że w ogóle golenie brzytwą byłoby spotykane jedynie w archiwach i różnego rodzaju muzeach bądź na starych filmach. Do tej pory jednak przy pomocy brzytwy golą się panowie, dla których jednorazowe maszynki czy też golarki elektryczne nie są odpowiednie. Przykładem tego rodzaju sytuacji jest utrzymywanie bardzo długiej oraz bujnej brody, z jaką zwykłe golarki ciężko sobie radzą lub nie radzą sobie w ogóle.