Które dermokosmetyki do wymagających rodzajów skóry polecasz?

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Dermokosmetyki – nazwa ta powstała za sprawą połączenia dwóch słów: kosmetyków oraz farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zalicza się kremy przeciwstarzeniowe, kremy nawilżające, balsamy i maści. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają lekarstwa.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Sucha skóra jest problemem spotykanym bardzo często zarówno wśród osób zdrowych, jak i osób z różnymi chorobami skóry a także z innymi dolegliwościami. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne, detergenty, wodę. Przyjmowanie medykamentów, stres, starzenie się ciała sprzyja nasileniu objawów skóry dalej http://www.dziegielewska.eu/ suchej. Kluczowe znaczenie w pielęgnacji skóry suchej mają emolienty, które wykazują działanie nawilżająco-natłuszczające – pomagają zatrzymać naturalną wodę we wnętrzu skóry poprzez wiązanie jej z tłuszczami skóry oraz poprzez odbudowę tych lipidów.

Dermokosmetyki do skóry suchej idealnie odżywiają jak i przywracają wilgotność głębokich warstw naskórka, nadając skórze miękkość i elastyczność.Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i szybko czerwieni się i podrażnia. Dlatego też pielęgnacja skóry wrażliwej może sprawiać wiele trudności. Skórze wrażliwej najlepiej służą kosmetyki z aptecznej półki. Ważne, aby dermokosmetyki do skóry wrażliwej poza właściwościami kojącymi, miały też działanie nawilżające. Przeczytaj więcej na ten temat: .

Skóra tłusta stanowi problem nie tylko młodych ludzi, lecz również dla nieco starszych osób, często nawet, dojrzałych. Charakterystyczna dla cery tłustej jest silna produkcja sebum.

Nie jesteś pewien co do tego tematu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły lakiery nawierzchniowe przedstawione dokładnie tutaj. Wszystko jest starannie opisane.

Zarówno skóra tłusta, jak i mieszana może mieć tendencję do powstawania zmian trądzikowych. Trądzik jest efektem nadmiernej pracy gruczołów tłuszczowych oraz silnego rogowacenia i namnażania się komórek skóry, które blokują wydalanie sebum, w rezultacie czego powstają zaskórniki. Nadmiar sebum na skórze stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii, które namnażają się i mogą powodować stany zapalne. Zaskórniki przekształcają się wówczas w zaczerwienione, ropne wypryski, czyli tak zwany trądzik. Więcej informacji dla osób poszukujących pomocy:

obniżające nadmiar sebum.