Które kobiety powinny wykorzystywać krem na noc i co on właściwie przynosi?

kolano - zdjęcie rentgenowskie
Jeżeli chciałabyś odpowiednio dbać o swoją skórę, powinnaś używać wszelkie kosmetyki. Własna skóra żąda od nas niezwykle dużo, ale gdy będziemy stosownie o nią się troszczyć, odwzajemni nam się zapewne pięknym wizerunkiem.

Krem na noc powinien być stosownie wyselekcjonowany do rodzaju skóry oraz do wieku niewiasty. Jeśli krem na noc jest stosownie dobrany, wtedy skóra podczas nocnego odpoczynku dobrze się odbuduje, a rano zaobserwujesz to przyglądając się w lustrze. Krem na noc odróżnia się od kremu na dzień bardziej znaczącą koncentracją składników odżywczych. Nie posiada on żadnych filtrów UV oraz jest bardziej gęsty od tego na dzień. Krem na noc może bywać też bardziej tłusty. Prawie każda niewiasta może spytać czy też krem na noc jest potrzebny? Odpowiedź to: tak. Cera w najwyższym stopniu efektywnie regeneruje się w godzinach nocnych. Dzięki temu, iż nocą powiększa się przepustowość cery, elementy odżywcze prędzej się wchłaniają oraz łatwiej dostają się do bardziej ukrytych powłok wierzchniej warstwy skóry.
Racoon
Sekrety damskiej torebki
Autor: Baghouse.pl
Źródło: Baghouse.pl
kolano - zdjęcie rentgenowskie
Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
A jak dobrać dobry krem na noc dla naszej skóry? Jeżeli Twoja cera jest skłonna do przetłuszczania się, wtedy powinnaś dobrać krem na noc o lekkiej konsystencji. Jeśli z kolei Twoja skóra jest wysuszona, wtedy wymaga nieco bardziej gęstego preparatu, jaki utrudni wyparowywanie H2O z naskórka oraz nawilży własną skórę. Natomiast jeżeli posiadasz skórę mieszaną, wtedy ani jeden krem na noc nie jest Tobie niezbędny. Trzeba także wybrać krem na noc do swojego wieku.

30-latka winna szukać kremów, które posiadają przykładowo koenzym Q10, gdyż usprawnia on metabolizm komórek, ujędrnia skórę i rozjaśnia przebarwienia. Czterdziestolatka z kolei dodatkowo winna wziąć pod uwagę działanie przeciwzapalne i regenerujące.