Niebezpieczeństwa które wynikają z nadwagi, jaką ma coraz większa część naszego społeczeństwa.

Lekarze od jakiegoś czasu ostrzegają, że współczesne społeczeństwo zaczyna mieć więcej problemów z otyłością. Będzie to dotyczyć w zasadzie wszystkich, i dorosłych i dzieci, szczególnie pośród młodych ludzi będzie to stanowić ogromne zagrożenie. Młode osoby, które w tym wieku nabędą zbyt dużej ilości kilogramów w wielu dorosłym mogą mieć duże problemy żeby się ich pozbyć. Jest wręcz przeciwnie, im ktoś jest starszy, tym ma mniej siły i motywacji do tego, aby coś ze sobą zrobić.

Dietetyk

Autor: Good Food
Źródło: Good Food
A nadwaga niesie za sobą mnóstwo zagrożeń zdrowia, w pierwszej kolejności będzie narażony układ krwionośny. Przy powiększonej masie ciała o jedną piątą ryzyko nadciśnienia i miażdżycy rośnie aż osiem razy, sporo powiększa się także częstotliwość występowania udarów i zawałów. Nadwaga ma również ogromny wpływ na powstawanie cukrzycy, ogranicza efektywność płuc oraz prowadzi do kłopotów z układem ruchu. Z tego też powodu w interesie każdej osoby, która ma zbyt dużo kilogramów musi leżeć zmniejszenie wagi swojego ciała do bezpiecznej wysokości.

Podstawową przyczyną problemów z wagą ciała jest nieodpowiednie odżywianie. W niewielkiej ilości przypadków nadwaga wynika z jakiś poważnych chorób, a znacznie częściej będą to zwyczajnie błędy i zaniedbania w codziennym jedzeniu. Za duża liczba słodyczy, gazowanych napojów i tłustych przekąsek będą powodować niezauważane zwiększenie masy ciała.

Najlepszym sposobem na kontrolowanie wagi jest rezygnacja z tych wszystkich produktów, a w ich miejsce spożywanie warzyw, owoców i nabiału. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, jak ma się zabrać za ułożenie jadłospisu, to na pewno może mu w tym pomóc jakiś dobry dietetyk (przykład dietetyka w Szczecinie). W większych miastach, przykładowo takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Szczecin bez większych problemów powinno się udać znaleźć odpowiedniego specjalistę, który pomoże w tym problemie. Podczas odchudzania niezwykle ważna jest jedna rzecz, to znaczy systematyczność.

Czy szukasz kolejnych i interesujących artykułów na opracowany tu temat? Nadciągamy z pomocą – kliknij, zobacz, sprawdź tutaj rzetelne fakty.

Nie da się bezpiecznie schudnąć i później kontrolować masę ciała bez wielu miesięcy systematycznego odżywiania i całkowitej zmiany złych nawyków.