Od czego powinno się zacząć zdrową pielęgnację skóry?

organiczne kosmetyki
Jeszcze do niedawna większość z nas nie zwracała uwagi na etykiety ze składem na opakowaniach.
Obecnie znacznie bardziej przywiązujemy uwagę do tego jak wyprodukowane zostały kosmetyki i jak wpływają na nasze ciało.
Świadomość konsumencka rośnie, aczkolwiek w natłoku oferowanych kosmetyków niełatwo jest się połapać, które z nich są rzeczywiście naturalne i dobre dla naszej skóry, a które dobrze udają naturalne poprzez rozmaite chwyty marketingowe.

organiczne kosmetyki
Autor: docmonstereyes
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego więc rozpocząć świadomą, naturalną pielęgnację? Przede wszystkim musimy zrozumieć, czym faktycznie są organiczne kosmetyki. Otóż są to kosmetyki, które tworzy się przede wszystkim na bazie składników pochodzenia roślinnego oraz mineralnego, takich jak oleje, ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Możemy w nich odnaleźć również Składniki pochodzenia zwierzęcego, na przykład w postaci mleka bądź wosku pszczelego. Takie kosmetyki posiadają specjalne certyfikaty, które potwierdzają produkcje ekologiczą. Kosmetyki naturalne w większości są hypoalergiczne oraz mogą być stosowane do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Nie oznacza to jednak, iż nie mogą uczulać – zioła oraz olejki eteryczne także zawierają alergeny, jakie mogą wywołać zaczerwienienie lub wysypkę. A zatem kupując na przykład naturalne kosmetyki do twarzy również trzeba sprawdzić ich skład, aby upewnić się, że nie tylko nie zawierają składników syntetycznych i chemicznych, ale także szkodliwych dla naszej skóry alergenów naturalnego pochodzenia.
kosmetyk
Autor: TOŁPA® SPA BOROWINOWE
naturalne kosmetyki do twarzy
Autor: LAKSHMI
Źródło: LAKSHMI
Jeżeli chcemy pielęgnować skórę naturalnymi kosmetykami, powinniśmy wiedzieć, jakich substancji nie powinny zawierać takie produkty, aby nie dać się nabrać na chwyty reklamowe.

W składzie organicznych kosmetyków nigdy nie powinny znaleźć się m.in.: silne detergenty myjące oraz pianotwórcze tj. SLS oraz SLES, parabeny, silikony, parafina, syntetyczne barwniki oraz substancje zapachowe.