Pielęgnacja włosów – o czym należy przede wszystkim pamiętać, by były zdrowe i lśniące?

Jednym z najistotniejszych atrybutów kobiecości od lat są zdrowe. Priorytetem jest naturalnie ich kondycja i to właśnie o nią trzeba zadbać w pierwszej kolejności, zwłaszcza jeśli jest się fanką zabiegów, które mogą czuprynę osłabić. O czym trzeba przede wszystkim pamiętać, aby włosy były zdrowe i lśniące? Należy wybrać najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne. Bardzo dużą popularnością wyróżniają się przede wszystkim kosmetyki do włosów Kerastase.

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Ponadto, ich użytkowniczki naprawdę je sobie chwalą – pełna oferta. Wskazane jest stosować kosmetyki [peelingi Koi] z tej samej serii, gdyż w takim przypadku uzupełniają swoje działanie. Co więcej, znakomicie sprawdzają się także domowe sposoby. Każdy chyba słyszał o masce do włosów z żółtka jaja, oliwy z oliwek oraz miodu. Maska dostarcza protein, które stanowią budulec włosa i świetnie go nawilża. Bezwzględnie trzeba też wypróbować olejowanie pasm. Na włosy należy nałożyć niewielką ilość oleju i pozostawić na parę godzin. To jaki olej będzie najlepszy, w dużej mierze zależy od porowatości włosów. Na pierwszy ogień można jednakowoż zastosować oleje, które są oferowane w zasadzie w każdym sklepie – oliwę z oliwek, olej lniany lub z pestek winogron.

kosmetyki do włosów i nie tylko

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Wielki wpływ na stan włosów mają również stosowane akcesoria fryzjerskie. Między innymi, nabywając szczotkę, warto się zatroszczyć o to, aby była ona możliwie jak najbardziej delikatna. Właścicielki kręconych włosów mogą zdecydować się na grzebienie z drewna z szeroko rozstawionymi zębami, które doskonale rozczesują splątane pasma, ale jednocześnie nie uszkadzają pojedynczych włosów.

W dodatku, o ile jest opcja należy ograniczyć stylizację na gorąco, chociaż do momentu, kiedy kondycja włosów nie ulegnie polepszeniu albo zacząć aplikować specjalne kosmetyki, które zabezpieczają przed wysokimi temperaturami. Ich wybór jest bardzo szeroki, dlatego z pewnością każda osoba odnajdzie coś, co będzie odpowiadało jej oczekiwaniom. Pielęgnację włosów można rozpocząć od podcięcia końcówek gdy są rozdwojone. Niestety, takich zniszczeń nie naprawi już żaden kosmetyk. Nie można też zapominać o skórze głowy, przede wszystkim gdy ma się trudności z nadmiernie wypadającymi włosami.