Powiększanie piersi. O czym warto wiedzieć przed operacją?

Operację powiększania biustu przy użyciu silikonowych implantów jest najczęściej realizowaną plastyczną operacją w Polsce i na świecie. W USA każdego roku wykonuje się 600 tysięcy operacji tego typu.

powiększanie biustu cena

Źródło: http://facetaria.pl/
Poddają się mu kobiety na ogół w wieku 20-40 lat. Zabieg trwający zazwyczaj mniej więcej 1,5 godziny wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Najczęstsze przyczyny powiększania piersi to: zwiększenie rozmiaru piersi u kobiet, jakie uznają, iż mają zbyt mały biust; podwyższenie biustu, korekcja kształtu biustu u kobiet po ciąży i likwidacja asymetrii między obu piersiami. Jeśli chodzi o koszt powiększenia biustu kształtuje się rozmaicie. W ostatnich latach coraz bardziej widać, iż Polki pragną korekcji naturalnej, harmonijnie konweniującej do ich postawy ciała.
Jak wygląda zabieg i przygotowanie do niego? Po pierwsze wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Trzeba być w 100% zdrowym. Nie mieć miesiączki, nie być w ciąży, nie przyjmować preparatów przeciwbólowych obejmujących kwas acetylosalicylowy. Bez wątpliwości podstawą kwalifikacji do operacji są dobre wyniki badań, między innymi morfologii, RTG piersi. Nieco inną grupą pacjentek są kobiety, jakie powiły dzieci. Tu bardziej niż o powiększeniu mówimy o kształtowaniu piersi. W efekcie ciąży i karmienia piersią zmienia się kształt piersi, skóra traci swą giętkość. Piersi tracą swoją jędrność. Kłopot wynika głównie z tego, że Polki decydują się na dzieciątko coraz później. Inną często wykonywaną operacją (np. więcej info) jest poprawianie kształtu powiek.

Późne macierzyństwo to dla ciała kobiety ogromne wyzwanie – im pani dojrzalsza tym trudniej jej sylwetka wraca do kształtu sprzed ciąży.