Poznaj naturalne sposoby odżywiania

Raw food, to coś więcej aniżeli jedzenie tylko jabłek i marchewki. Miłośnicy zdrowego stylu życia skłaniają się ku zwyczajnym sposobom żywienia. Jednym z nich jest dieta oparta tylko na surowych produktach, czyli dieta RAW. Trzeba posiadać odrobinę informacji, chęci i samozaparcia. Jeśli chcemy się dobrze czuć, powinniśmy postępować mądrze i rzetelnie dostarczać swojemu organizmowi to, czego potrzebuje, by mieć energię do działania i składniki pożywne do skutecznego funkcjonowania.

wejdź na stronę i dowiedz się więcej

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
W diecie raw przeważają przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie w kolejne linki. Po jakimś czasie na pewno odnajdziesz coś fajnego.

Równocześnie dieta zakłada możliwość konsumowania surowych ryb, także mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zdobyła wielkie uznanie pośród wielu sławnych ludzi.

Do niedawna surowa dieta przepisy była kojarzona z dietą wegetariańską i wegańską, jednakże po drobiazgowych doświadczeniach uznano że w wypadku tej diety spadek zagrożenia zachorowania na raka jest większe aniżeli w wypadku diety, która otwiera konsumowanie warzyw i owoców poddanych obróbce cieplnej – dowiedz się więcej o surowej diecie i przepisach.

Wiele potraw w ramach raw jest możliwość stworzyć w prosty sposób, jako sałatki, owoce, soki. Pozostałe nastręczają trochę większego nakładu czasu i zaplanowania. Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przyrządzanie potraw przez namaczanie. Drugim sposobem jest kiełkowanie.

Tak samo zajmujące materiały znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem ortodonta ursynów, który jest tu.

Po wydobyciu namoczonych nasiona, fasola i rośliny strączkowe powinny posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy umieścić je w zbiorniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się otwierać i wypuszczą kiełki właściwej wielkości, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe pokarmy można trzymać w hermetycznym pojemniku w lodówce przez parę dni.

Produkty, które spożywamy winny być starannie myte i z zaufanego źródła, najodpowiedniej z hodowli ekologicznych, świeże, bez śladów psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana nagle, trzeba organizm ostrożnie przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować z jedzonego do tej pory jadła i na to miejsce wdrażać coraz więcej surowych jarzyn i owoców. Opcjonalnie można zdecydować się na mniej radykalny sposób i złączyć tradycyjne jedzenie z dietą RAW.