Poznaj naturalne sposoby odżywiania

Warzywa
Raw food, to coś więcej aniżeli jedzenie tylko jabłek i marchewki. Miłośnicy zdrowego stylu życia skłaniają się ku zwyczajnym sposobom żywienia. Jednym z nich jest dieta oparta tylko na surowych produktach, czyli dieta RAW. Trzeba posiadać odrobinę informacji, chęci i samozaparcia. Jeśli chcemy się dobrze czuć, powinniśmy postępować mądrze i rzetelnie dostarczać swojemu organizmowi to, czego potrzebuje, by mieć energię do działania i składniki pożywne do skutecznego funkcjonowania.

wejdź na stronę i dowiedz się więcej
Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
W diecie raw przeważają przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Równocześnie dieta zakłada możliwość konsumowania surowych ryb, także mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zdobyła wielkie uznanie pośród wielu sławnych ludzi.

Do niedawna surowa dieta przepisy była kojarzona z dietą wegetariańską i wegańską, jednakże po drobiazgowych doświadczeniach uznano że w wypadku tej diety spadek zagrożenia zachorowania na raka jest większe aniżeli w wypadku diety, która otwiera konsumowanie warzyw i owoców poddanych obróbce cieplnej – dowiedz się więcej o surowej diecie i przepisach.

Wiele potraw w ramach raw jest możliwość stworzyć w prosty sposób, jako sałatki, owoce, soki. Pozostałe nastręczają trochę większego nakładu czasu i zaplanowania. Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przyrządzanie potraw przez namaczanie. Drugim sposobem jest kiełkowanie.

Tak samo zajmujące materiały znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem ortodonta ursynów, który jest tu.

Po wydobyciu namoczonych nasiona, fasola i rośliny strączkowe powinny posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy umieścić je w zbiorniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się otwierać i wypuszczą kiełki właściwej wielkości, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe pokarmy można trzymać w hermetycznym pojemniku w lodówce przez parę dni.

Produkty, które spożywamy winny być starannie myte i z zaufanego źródła, najodpowiedniej z hodowli ekologicznych, świeże, bez śladów psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana nagle, trzeba organizm ostrożnie przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować z jedzonego do tej pory jadła i na to miejsce wdrażać coraz więcej surowych jarzyn i owoców. Opcjonalnie można zdecydować się na mniej radykalny sposób i złączyć tradycyjne jedzenie z dietą RAW.