Radość z życia w stylu EKO czyli parę zdań o kosmetykach ekologicznych

Wielu konsumentów niesłusznie sądzi, że kosmetyki ekologiczne nie są tak skuteczne w pielęgnacji jak te, ze sztucznymi substancjami chemicznymi. Takie zapatrywanie na ten temat wynika tylko z naszej niewiedzy. Nie wszyscy wiemy, że szampon do włosów który mocno się pieni – jest skutkiem zastosowania szkodliwych substancji pieniących, które nie mają wpływu na samo działanie szamponu. Piana jest wyłącznie uroczym, miłym dodatkiem mającym przyciągnąć przyszłego klienta. Naturalne kosmetyki do włosów, twarzy i ciała, nie mają w swoim składzie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych,barwników, olejów mineralnych, sylikonów czy PEG. Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc łączyło przyjemne z pożytecznym.

Od wejścia na polski rynek w 2013 roku, furorę robią kosmetyki naturalne, najwyższej jakości pochodzące z Niemiec – Santaverde. Cechą charakterystyczną kosmetyków tej marki, jest to, że produkty nie zawierają wody. Jeżeli nie ma wody, to co tam znajdziemy? Otóż wodę zastąpiono sokami roślinnymi pozyskiwanymi z własnych, ekologicznych upraw. W produktach z linii Aloe Vera, zamiast wody użyto soku z liści aloesu. (Zobacz też krem do cery naczynkowej) Sok ten zawiera całą masę enzymów, minerałów, witamin oraz innych wartościowych składników, jakich nie znajdziemy w wodzie.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej implanty Włocławek o tym, co bardzo Cię interesuje.

Sok aloesowy otrzymywany jest z własnej, ekologicznej plantacji aloesu znajdującej się w Hiszpanii, u podnóży pasma górskiego na północy Sierra Morena.

Polki polubiły Santaverde, co możemy zaobserwować po komentarzach na forach internetowych. I nie nie powinno to nikogo dziwić, albowiem kosmetyki z tak dobrym składem to najlepsza inwestycja. (Polecamy też ziaja med naczynkowa) Do ich produkcji nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba zaawansowanych i energochłonnych technologii (zobacz: ciekawe wpisy na stronie). Rezultatem tych poczynań nie są stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku. Jeżeli wykazujemy troskę o środowisko, to sięgając po te kosmetyki (kosmetyki organiczne) powinniśmy wziąć to pod uwagę. Santaverde to cała bogactwo kosmetyków do pielęgnacji. Co ma znaczenie, przy wysokiej jakości i wydajności, ceny produktów w sklepach internetowych znajdziemy w przystępnych cenach. Dobrze jest więc postawić na naturalną pielęgnację. Autor