Szczegółowe przygotowanie do triathlonu jako baza do tego, aby sobie nie szkodzić

triathlon
Sportowcom nie trzeba wyjaśniać tego, jak znaczące pozostaje, by do każdego treningu pozostawali jak najlepiej przygotowani. Jedynie albowiem w takiej sytuacji mogą mieć pewność, że na przykład szczegółowe przygotowanie do triathlonu to podstawa do tego, żeby sobie nie zaszkodzić. Szczególnie, że jest to wyczerpująca dyscyplina. Nade wszystko trzeba zaplanować, w jaki sposób ma wyglądać dany plan ćwiczeń dzięki jakiemu stuprocentowo można cieszyć się później sukcesami oraz nie narażać na kontuzję.

bieganie
Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com
Rozsądnie będzie w takim razie znaleźć eksperta, jaki oceni Naszą formę i dopasuje trening adekwatny do tego, co moglibyśmy zrobić. Jeśli ktoś zaplanuje wzięcie udziału w zawodach triathlonowych to powinien orientować się, że najlepszy jest czterdziestodwudniowy trening do triathlonu dla amatorów. Plan taki został przygotowany dla osób, które uprzednio nie pozostawały aktywne sportowo. Główny akcent będzie kłaść się na strefy wysiłku. Są trzy strefy. Pierwsza odnosi się do joggingu, druga do szybszego biegu, a ostatnia odnosi się do biegu tak jak na zawodach.

Amator – triathlonista może przejść do trzeciej strefy wtenczas, kiedy będzie miał już wyrobioną formę oraz kiedy trener uzna, że będzie to dla niego bezpieczne.
Jeśli sportowiec przygotuje się do uczestnictwa w triathlonie właśnie na fundamencie takiego rozkładu to może mieć pewność, że wszystko potoczy się stricte w ten sposób, jak mu na tym zależy. Nie będzie musiał się obawiać o własną formę i podczas zawodów uzyska imponujące noty. Trzeba więc skupiać się na treningu wprost przystosowanym do swoich umiejętności. Jeśli to zostanie dopilnowane to niczym dodatkowo nie trzeba się przejmować. Będziemy widzieli, że odnosimy sukces.

Co więcej, w krótkim czasie okaże się, że w nowej dziedzinie sportu świetnie sobie damy radę. Ta dyscyplina, jak i każda inna domaga się tego, żeby mądrze zarządzać swoimi zasobami i obserwować reakcje własnego organizmu. Jedynie w ten sposób będzie okazja pochwalić się doskonałą formą oraz wyraźnie widzieć, jakie ma się postępy. Warto w takim razie wyszukać trenera, który od razu będzie Nam doradzał i dzięki któremu szybko będziemy czuć się pewniej w następnej dyscyplinie sportowej, jaką planujemy uprawiać. Regularność w treningach oraz rozsądne ukierunkowanie pozostają tym, o czym musimy wiedzieć.