Typy materiałów. Co z czego uszyć, co nosić?

Rodzaje tkanin powinien znać każdy, nawet nieszyjący. To, co nosisz na sobie jest tak samo istotne jak jedzenie, jakie jesz i kremy, które nakładasz na szyję. To w dużej mierze dzięki wyborze tkanin czujemy się swobodnie oraz ciepło, niczym w drugiej skórze.

Albo wprost przeciwnie – skóra nie odetchnie a wyłączne o czym myślimy to prędki prysznic. Dzisiaj napiszę krótko jak też bez nadmiaru specjalistycznego słownictwa o najważniejszych tkaninach i ich przeznaczeniach – zerknij na dzianiny wełniane.
dzianiny - LAMALAMA

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
dzianiny - LAMALAMA

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Topy oraz bluzki – wygodne i sportowe szyje się najczęściej z dzianin bawełnianych i wiskozowych. Te w wyższym stopniu wyjściowe można uszyć z wszystkiego, z czego szyje się koszule. Czasem miesza się materiały i na dla przykładu do bluzki z dzianiny dodaje się kołnierzyk z tkaniny. Spódnice – tu mamy największe tkaninowe pole do popisu. Sztywne materiały będą doskonałe na rozkloszowane spódniczki. Grube, piękne płótna przydadzą się na suknię z kontrafałdami, natomiast pianka na projekt cięty z koła. Dzięki temu, iż materiały są grube, spódniczka będzie ładnie się układać. Na spódnicę nada się również dzianina wełniana. Spódnica to jedyna część garderoby, którą możesz uszyć ze wszystkiego. Dobór tkanin zależy wyłącznie od fasonu – sprawdź tę dzianinę futerkową.
wspinaczka po skałkach

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Kiecki zestawiają funkcjonalność bluzeczki a także spódniczki. Musimy zatem wybrać materiał, jaki daje swobodę ruchu (bluzeczka) oraz układa się tak, jak tego chcemy (spódnica).

Jeśli jesteście wygodni, winien mało się gnieść.

Planujesz zdobyć inne dane na ten wątek? Z pewnością notka z witryny (https://mpress.pl/k/kobieta/) także je zawiera, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Najbardziej popularną tkaniną na letnie kiecki będzie wiskoza, jaka jest leciutka, nie gniecie się i oddycha.

Na swetry natomiast właściwa będzie dzianina futerkowa.