W czym może pomóc herbata?

Każda z nas chce być szczupła i czuć się lekko. Kilogramy, nabrane przez zimę najlepiej jest zacząć spalać jeszcze przed latem, by móc potem swobodnie pokazać się w na plaży. Samo ograniczenie jedzenia to jednak za mało. Sens odchudzania to również jedzenie właściwych produktów. Są także inne sposoby, by przyspieszyć spalanie tłuszczu.

herbata w dzbanku

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zacząć chudnąć, zdecydowanie należy odstawić tłuste jedzenie, słodycze i białe pieczywo. Błędem osób na diecie jest głodówka, która owszem powoduje początkowy spadek wagi, ale po powróceniu do starych przyzwyczajeń, waga wraca i to często z dużą nawiązką. Aby wspomóc odchudzanie, trzeba dobrze nawadniać organizm. Jeżeli w naszym ciele nie ma odpowiedniego poziomu wody, chudniecie będzie powolne, nawet jeżeli drastycznie ograniczymy ilość spożywanych pokarmów. Co jednak pić, by dobrze nawodnić organizm? W czasie stosowania diety polecana jest szczególnie niegazowana woda, lecz rewelacyjnie sprawdzą się także zarówno herbaty zielone (Demmers.pl), jak i herbaty Pu – erh. Można pić je do posiłków, jak i pomiędzy nimi.

Pragnęlibyśmy, aby nasze artykuły poruszały Wasze emocje. Wobec tego będziemy radośni, jeśli nawet drobny komentarz ze strony pozostawiony przez Was trafi do nas.

Są dobre w smaku i pomogą w drodze po lepszą sylwetkę.

Herbaty zielone mają bogaty bukiet. W zależności od gatunki oraz suszu, czas parzenia może być zróżnicowany. Zielonej herbaty nie zalewamy wrzątkiem – wskazane jest, aby temperatura wody nie była wyższa niż 90 stopni. Gdy chcemy, by zielona herbata miała pobudzające właściwości, nie parzmy jej dłużej niż 3 minuty. Kiedy chcemy się wyciszyć oraz zrelaksować, zaleca się parzenie naparu przez dłuższy czas, aby garbniki zwiększały się z teiną oraz zapewnić herbacie dobroczynne właściwości. Napar z zielonej herbaty można parzyć wiele razy, za każdym razem uzyskując inny aromat, w zależności od tego, jaki preferujemy.

herbata zielona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Są takie szkoły parzenia opisywanej herbaty, które mówią o tym, iż pierwszy wywar należy wylać, a dopiero następne nadają się do spożycia. Zielona herbata przyspiesza metabolizm, pozwala pozbyć się toksyn z organizmu oraz oczyszcza niezdrowych produktów przemiany materii. Z kolei herbaty Pu – erh (skąd pochodzi herbata pu-erh?) zalicza się do herbat czerwonych. Dają one także doskonałe działanie oczyszczające, pobudzają pracę wątroby i ułatwiają chudniecie. Zaparzać je należy od 3 do 7 minut, w zależności od tego, jaki uzyskać chcemy aromat. Dzięki jej moczopędnemu, pozwala na pozbycie się z ciała toksyn, obniża również ciśnienie i dobrze reguluje poziom złego cholesterolu.