W jaki sposób zrobić paznokcie z gradientem!

Nadszedł moment andrzejkowych i sylwestrowych dyskotek. Potrzebujesz w tym czasie koncepcji na momentalną stylizację włosów, paznokci i makijaż. My podpowiemy ci w jaki sposób zrobić cieniowane paznokcie. Trzeba jedynie mieć nieco cierpliwości i czas do próbowania.

Zadbane paznokcie

Autor: Romina Campos
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zaczniesz pracę zdecyduj jakie dwa-trzy barwy chciałabyś na paznokcie dać. Później kup sobie gąbkę, którą potniesz na tyle części, ile masz kolorów lakieru do użycia. Przyda ci się także zmywacz do lakieru i wacik, w razie chybionych prób – czasem ćwiczenia trwają długo – usuniesz nim lakier.

Nim zaczniesz pracę dokładnie wypielęgnuj dłonie. Polecamy zrobić sobie dokładny peeling który usunie martwy naskórek, którym trzemy dłonie do momentu ziarenka zaczną się same z nich osypywać. W następnej kolejności płuczemy i osuszamy dłonie i dodajemy nań grubszą warstwę dobrego mocno nawilżającego masła do ciała, albo gęstego balsamu. Zakładamy na nią rękawiczki (takie jak te do farbowania włosów), i trzymamy tak dłonie przez 15 minut. Możemy obejrzeć na ten czas swój ulubiony kabaret i oddać się relaksowi.

Po upłynięciu czasu ściągamy rękawice, ściągamy pozostałości balsamu, albo wmasowujemy w skórę dłoni. Są gotowe do malowania paznokci! Potraktuj tylko płytki paznokci zmywaczem, aby zmyć z nich mokry film, który pozostawiła maska. Pomaluj cienką warstewkę bezbarwnej odżywki do pazurków. W tym momencie możemy zaczynać pracę nad kolorkami. Cieniowane paznokcie paznokcie piaseczno rewelacyjnie się prezentują, jak tęcza. Przepis na działanie w kierunku zrobienia ombre paznokci znajdziesz na stronie . Polecamy połączyć je z pielęgnacją dłoni – zrobisz rewelacyjnie wrażenie na osobach, które przywitasz podając rękę!