Zmotywowanie się do pracy. Jak rozwijać swoje pasje?

rysunek
Bardzo dużo mówi się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi tylko o zaplanowanie dnia czy pracy, ale o rozwijające spędzanie czasu. Aktualnie wokół nas istnieje wiele „rozpraszaczy” i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. W jaki sposób znaleźć wolne chwile?

obraz
Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemal każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia niesamowitą przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje pasje, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania robić potencjalne źródło gotówki, ale o wachlarz możliwości i umiejętności. Niestety, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzamy przez telewizorem. Nawet jeśli próbujemy coś wykonać, wielokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie „pożeracze czasu” mogą sprawić, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że kochamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go oszlifować. Obecnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmików o rysowaniu przerzucamy się na zabawne obrazki ze zwierzętami i koniec końców nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktyka czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach stają się aplikacje, dzięki którym możemy blokować na określony czas strony, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie będziemy mogli ich otworzyć. Dodatkowo warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku
Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Świetne będzie także zapisanie się na kurs. Odnalezienie odpowiedniego miejsca powinno być proste. Przykładowo jeśli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (zobacz program kursu). Oczywiście warto dostosować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wtedy odnalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemal wszystko można znaleźć w sieci, nauka rysunku Kraków także nie powinna sprawiać najmniejszego kłopotu.

Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś chcemy, motywacja (zobacz również drewniane tabliczki motywujące) w dojściu do celu musi być ogromna. Dzięki temu mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. Dlatego też walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.