Zredukowanie zanieczyszczeń i sebum przez żele

fryzura
Klasyczne mydła zmywane wodą nie służą skórze uczulonej, alergicznej, suchej, a również trądzikowej. Odczyn zasadowy, jaki takie mydła pozostawiają, jest dla takich cer drażniący.
Głównym obowiązkiem oczyszczającego żelu do twarzy jest usuwanie zanieczyszczeń i łoju z powierzchni twarzy.

fryzura
Autor: artégo
W owym celu, w wyrobie do mycia buzi konieczna jest istnienie komponentów myjących. Żel do mycia twarzy ma tę przewagę nad mydłem, że nie ściąga nazbyt cery i nie wysusza jej tak silnie.
kobieta
Autor: Oscar Rethwill
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowe mycie buzi jest konieczne dla dbałości o jej zdrową formę i ładny wizerunek, niestety częsty kontakt cery z wodą może w znacznym stopniu ją wysuszyć i podrażnić. Z owego względu, w żelach oczyszczających do twarzy powinno się szukać czynników nawilżających i związujących wodę. Łagodny żel przygotowuje cerę do otrzymania elementów aktywnych zawartych w kremie. Żel powinien być wybierany dokładnie do rodzaju cery. Kiepsko dostosowany wyrób jest w stanie tylko pogorszyć formę cery, zaostrzyć jej problemy, skomplikować leczenie rozmaitych chorób, trądziku, łuszczycy, czy też atopowego zapalenia skóry. Pierwszym wyznacznikiem do doboru dobrego żelu do buzi winno być jego wykorzystanie, to znaczy to, dla jakiej skóry jest dedykowany, typowej, suchej, tłustej, mieszanej. Kolejny krok to gruntowne przeanalizowanie zestawu kosmetyku do mycia buzi.

Oczyszczanie buzi 2 razy na dzień powinno być dla każdej z nas rutynowym zabiegiem ochraniającym skórę twarzy przed podrażnieniami, krostkami i wypryskami.
Nawet niezwykle szczegółowy demakijaż nie zamieni porządnego oczyszczania skóry. Warto wybrać produkt, jaki nie tylko oczyści, ale również zadba o cerę.